Rozwód – czy musi być trudny i kosztowny?

Decyzja o rozwodzie to moment pełen emocji i wyzwań. Czy jednak proces rozwodowy musi być trudny i kosztowny? Radca Prawny  Bartłomiej Leszczyński może pomóc Ci w zrozumieniu tego procesu i wyborze najlepszych rozwiązań. Warto przed podjęciem decyzji o rozwodzie przeanalizować kilka istotnych kwestii z tym związanych

Koszty rozwodu: Rozwód wiąże się z pewnymi wydatkami. Opłata sądowa wynosi 600 zł i jest konieczna na początku postępowania. Jeśli sprawa zakończy się wyrokiem bez orzekania o winie, zwracana jest połowa tej opłaty (czyli 300 zł). Dodatkowo, mogą powstać w toku procesu inne koszty, takie jak opinia biegłych sądowych, mediacja, wywiad kuratora rodzinnego, a także honorarium prawnika. Radca prawny pomoże Ci zrozumieć te aspekty i oszacować koszty.

Podział majątku: Wartościowe doradztwo prawne jest niezbędne w kwestiach dotyczących podziału majątku wspólnego małżonków. Radca prawny Bartłomiej Leszczyński z Wrocławia pomoże Ci zrozumieć prawa i obowiązki związane z podziałem majątku małżonków.

Rozwód z orzekaniem o winie: Czy warto żądać rozwodu z orzeczeniem o winie małżonka, czy jednak bez orzekania o winie (tzw. rozwód za porozumieniem stron)? Orzeczenie o winie może mieć istotne znaczenie w zakresie obowiązku alimentacji byłego małżonka. Postępowanie takie jest jednak dużo bardziej skomplikowane i uciążliwe dla samych małżonków

Dzieci i majątek wspólny: w wyroku rozwodowym sąd orzeka o wspólnych małoletnich dzieciach stron. Warto skonsultować się z radcą prawnym celem podjęcia decyzji, która będzie najlepsza dla dzieci stron.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy radcy prawnego w Wrocławiu?

Merytoryczna wiedza: Radca prawny doskonale zna przepisy i procedury związane z rozwodem.

Wsparcie emocjonalne: Rozwód to trudny czas. Radca prawny może pomóc Ci radzić sobie z emocjami i stresującymi sytuacjami.

Zaangażowanie i profesjonalizm: Radca prawny Bartłomiej Leszczyński to osoba, która podejdzie do Twojej sprawy z empatią i zaangażowaniem. Jego doświadczenie i merytoryczna wiedza pomogą Ci przejść przez proces rozwodowy.

Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestiach rozwodowych, radca prawny Bartłomiej Leszczyński jest gotowy Cię wesprzeć. Nie jesteś sam – istnieją specjaliści, którzy mogą Ci pomóc w tym trudnym procesie.

Kategoria: