Sprawy rodzinne

Sprawy rodzinne, czy to między małżonkami, rodzeństwem czy innymi członkami rodziny, zawsze wiążą się z pewnymi przeżyciami emocjonalnymi. Warto zwrócić się wtedy do prawnika, który po przeanalizowaniu problemu, „na chłodno” zasugeruje proponowane rozwiązanie.

Przykładowo, rozwód między małżonkami może być orzeczony bez orzekania o winie, z winy obu stron bądź z winy jednej strony. Orzeczenie o winie ma wbrew pozorom bardzo istotne znaczenie dla rozwiedzionych małżonków, w szczególności tego, który został uznany za wyłącznie winnego rozpadu pożycia. Może on zostać zobligowany do płacenia alimentów na byłego małżonka, którego poziom życia uległ pogorszeniu po rozwodzie.

Równie istotnym zagadnieniem z zakresu prawa rodzinnego jest kwestia obowiązku alimentacyjnego. Radca Prawny może doradzić od kogo możesz żądać alimentów, w jakiej wysokości i na jakiej podstawie. Co istotne, roszczenia alimentacyjne nie są co do zasady związane z częstotliwością i rodzajem kontaktów jakie rodzice mają z dziećmi. Ustalenie formy kontaktów z dziećmi, jest kolejnym zagadnieniem, z którym zwrócić się możesz do Kancelarii Radcy Prawnego Bartłomiej Leszczyński, w celu uzyskania fachowej pomocy.